Студентські роки більшість людей вважає чи не найкращими роками у своєму житті. Це і записки на лекціях, і посиденьки на підвіконні або в затишній їдальні, це і студентська весна, і доленосні знайомства, це невимовна радість, коли виходиш із аудиторії й махаєш заліковкою та стрибаєш від щастя, що склав залік чи іспит.

Проте навчальна діяльність – це не тільки складання іспитів і заліків, це ще й той етап у житті свідомої людини, коли здійснюються найяскравіші відкриття, а бажання рухатися вперед – змушує досягати значних професійних успіхів.

Саме цей період є найбільш важливим для пошуку себе, становлення особистості, для накопичення досвіду й знань, підвищення ерудиції, таланту, вивчення іноземних мов та творчої діяльності.

Саме за студентства кожен стає по‐справжньому дорослою людиною, яка самотужки приймає зважені й обгрунтовані рішення, вправно вирішує складні життєві проблеми. Але є й суто студентські, внутрішні проблеми навчального закладу, вирішити які можна тільки об’єднавши зусилля.          

А це і є студентське самоврядування, коли студенти спільно й ефективно вирішують поставлені завдання, вдало поєднують час навчання й розваг.

Таке об’єднання навколо спільної мети функціонує  задля забезпечення виконання студентами своїх обов'язків, захисту їх прав, гармонійного професійного саморозвитку та формування навичок  майбутнього організатора, керівника, майстра виробничого навчання.  

Найвищим органом студентського самоврядування коледжу є конференція студентів – Студентська конференція.

Основними органами студентського самоврядування є: виборча комісія, студентська рада коледжу, старостат коледжу (відділень), студентський профспілковий комітет, студентська рада гуртожитків №1 та №2,  рада бібліотеки та студентські академічні групи.

Робочі органи студентського самоврядування включають: спортивно-масову комісію, культурно-масову, редакційну, навчально-виробничу та комісію соціального захисту й волонтерства.    

Студентське самоврядування коледжу всебічно залучає студентів та учнів до діяльності, що сприяє формуванню у молодого покоління активної життєвої позиції та лідерських якостей.